10 ОСОБИСТИХ ПРАВИЛ ПРОДУКТИВНОСТІ: В'ЯЧЕСЛАВ СУХОМЛИНОВ - Getting Things Done© Ukraine

10 ОСОБИСТИХ ПРАВИЛ ПРОДУКТИВНОСТІ: В’ЯЧЕСЛАВ СУХОМЛИНОВ

В’ячеслав Сухомлинов розповів LABA про свої правила продуктивності.


В’ячеслав Сухомлинов – сертифікований тренер з методології GTD, співзасновник LIVE.LOVE. Ironman і марафонець. Батько і чоловік.

16 років управлінського досвіду: від директора ресторану McDonald’s до виконавчого директора Tarantino Family – холдингу з 70 ресторанами і 2,5 тисячами співробітників.

Стан продуктивності – це коли ти задоволений тим, на що витрачаєш свій час.

Тримати голову «порожньою»

Неможливо сфокусуватися, думати стратегічно, творчо, якщо щось відволікає або турбує. Голова – погане місце для запам’ятовування речей. Мозок здатний утримати в фокусі не більше 4 завдань одночасно, не втрачаючи при цьому повної картини того, що відбувається. Звичайно, завдань в житті набагато більше чотирьох. Краща звичка, яка допоможе не турбуватися і почати виконувати справи, – це звичка записувати їх, вирішувати, що з ними робити, і організувати ефективну систему нагадувань. У цьому мені сильно допомагає методологія Getting Things Done, яку я використовую вже 10 років.

Відмовитися від багатозадачності

Наш мозок не багатозадачний. Якщо виконувати справи по черзі одну за одною, а не одночасно, продуктивність може підвищитися дивним чином. Дуже добре ілюструє цей принцип книга Дейва Креншоу «Міф про багатозадачніть. До чого призводить прагнення встигнути все». Рекомендую.

Якщо на задачу потрібно не більше 2 хвилин, виконувати її відразу

Не відкладати такі задачі – дуже гарне правило GTD. Мені воно допомагає не накопичувати дрібні «хвости». Особливо воно корисне в роботі з електронною поштою, де обробка більшості листів зазвичай займає якраз пару хвилин.

Бронювати час на планування та аналіз робочого дня

Планування і виконання роботи – це різні процеси. Неможливо планувати роботу, коли ви старанно працюєте. Година на денне планування і дві години на тиждень на огляд всіх зобов’язань істотно підвищать продуктивність. Ставтеся до цього як до інвестиції часу, а не витрат, адже у цих інвестицій дуже високий ROI. Я планую день щоранку і по п’ятницях роблю тижневий огляд.

Не ставити технології вище техніки мислення

Користь нотифікацій та автоматизацій сильно переоцінена. При неправильному використанні вони швидше відволікають і заважають. Розділіть справи на два простих списки – термінові і нетермінові – і ви завжди будете розуміти, що зробити в першу чергу. Плануйте день відповідно до термінових справам. А якщо їх немає, звертайтеся до списку нетермінових справ в таск-менеджері, блокноті або просто цифровому файлі. Якщо ви знаєте, де яка інформація зберігається, вам не потрібні додаткові технологічні хитрощі. Хоча, якщо ви чітко розумієте, для чого використовуєте технології, вони можуть стати додатковим фактором успіху. І порада керівникам: всі делеговані задачі зберігайте в окремому списку – так ви завжди будете знати, що саме і кому доручили.

Примиритися, що всі справи зробити неможливо

У ваших списках завжди будуть завдання, до яких ви, можливо, ніколи не доберетеся. Просто знайте і не переживайте з цього приводу. Довіряйте інтуїції. Проте, вносіть у списки абсолютно всі справи, щоб не сумніватися, що в даний момент робите найважливіше з них. Завершіть це і перейдіть до наступного. Якщо ви задоволені тим, що робите, ви вже продуктивні.

Дозволяти собі прискорюватися

Навіть намагатися прискорити себе. Принцип їзди на велосипеді застосуємо і до управління справами: чим швидше рух, тим легше тримати баланс. Спробуйте взяти на себе трохи більше: хоча це здасться неможливим або важким, ефект може вас приємно здивувати.

Відпочивати – без відпочинку немає продуктивності

Хороші думки не приходять, коли старанно працюєш. Для ефективності мозку потрібні фази напруги і розслаблення. Іноді дві додаткові години сну можуть позитивно позначитися на продуктивності протягом всього наступного тижня. Життя – не спринт, а марафон. Тому іноді потрібні зупинки. Важливо перемикатися і відпочивати, вимикатися повністю і перезавантажуватися. Але пам’ятайте: можна нічого не робити і відчувати себе відмінно, якщо ви знаєте, що саме не робите.

Підвищувати рівень енергії

Після занять спортом я відчуваю себе енергійніше і дієздатніше. Якісний сон і фізичні вправи впливають на продуктивність на додачу до будь-яких технік управління справами. Краща порада щодо сну, яку я отримував – лягати спати не в той же день, коли потрібно прокидатися. І позбавляйтеся від сміття – матеріального та інформаційного. Прибирання завжди позитивно позначається на самовідчутті.

Зусилля, терпіння і час

Це три фактори для досягнення успіху. Девід Аллен сформулював, як доводити справи до кінця: «Завжди визначайте фінальний результат, якого хочете досягти, і наступну дію, виконання якої наблизить вас до мети». Якщо правильно їх визначити, все вийде.

Тренінг «Основи GTD®» /6-9 липня 2021