Для кого може бути корисною GTD® - Getting Things Done© Ukraine

Для кого може бути корисною GTD®

Олена Бєлікова – випускник GTD® тренінгу. HR Керівник, кар’єрний консультант, коуч

 

Методологія GTD®- про що вона?

Вона про те, щоб жити продуктивно, щоб насолоджуватися життям і вести свої справи легко, вивірено і систематично.

Якщо людина ніколи не чула про методологію GTD®, з першого погляду може здатися, що це дуже складно або навіть недоцільно.

Однак рекомендації до використання GTD® не потребують наявності певних умов або світогляду, не вимагають керівної посади або наявності свого бізнесу.

Методологія GTD® – це тип мислення, з яким може жити «по-новому» кожна людина. Не важливо, де ви – в мегаполісі або невеликому місті, яку посаду ви займаєте або керуєте бізнесом, в якій сфері працюєте і чим захоплюєтеся. GTD® полегшить ваше життя невимушено, але разом з тим – дуже ефективно!

Навчившись GTD®, познайомившись з її підходами і філософією, ви зможете застосовувати методологію у всіх сферах життя, більш того – побачити її зовсім під новим ракурсом.

Наприклад, календар може бути більш ефективним, якщо його регулярно використовувати для справ, які потрібно зробити до певної дати. Так ви ніколи не забудете як про дедлайни в професійних ситуаціях: збори, звіти, зустрічі; так і про справи з непрофесійних сфер: дні народження родичів, дитячі свята або необхідність купити подарунки. Єдиний момент, який необхідно враховувати, – календар не є єдиним носієм усіх справ, які надходять до вас протягом дня. Кількість вхідних завдань дуже часто перевищує кількість годин на добу. Саме тому ставитися до списків в календарі необхідно усвідомлено і вдумливо.

Скільки календарів вести, запитаєте ви. Бажано, щоб це був лише один інструмент для обліку своїх справ і завдань. Це може бути електронний вигляд (наприклад, Календар від Google), куди ви будете записувати всі завдання, які мають дедлайн і певну дату виконання. Також це може бути паперовий варіант – щоденник або блокнот для записів. Хотілося б відзначити, що в цьому випадку важливо мати датований блокнот, щоб легко знаходити потрібні дні і потрібну інформацію. Мати кілька варіантів, електронних і паперових, для фіксації справ і завдань теж можна, але тоді краще консолідувати їх в один, наприклад, в кінці кожного робочого дня, для того, щоб тримати справи під контролем, легше і ефективніше планувати.

Методологія GTD® також допоможе поглянути під новим ракурсом на такий процес, як делегування. Погодьтеся, коли робочий графік зашкалює, а пам’ять дає збій, ми можемо забути про завдання, яке доручили комусь або про прохання до когось. Забути про це не дасть можливості такий інструмент, як список Лист Очікування. У такій Лист ви записуєте всю ключову інформацію за дорученням: що доручили і кому. Наприклад, «Марія, звіт по продажах» або «Петро Іванович, нагадати про зустріч в п’ятницю». Лист очікування повинен бути завжди під рукою, щоб своєчасно його переглядати і при необхідності оновлювати. Знову ж – такий Лист може спочатку бути в декількох джерелах, але в кінці кожного дня знадобиться його консолідація. Ідеальний варіант – один Лист Очікування, який завжди під рукою!

Ви все ще вважаєте, що GTD® не так ефективна?:)

А як же ситуації, коли геть вилітають з голови найважливіші завдання через завантаженість і безліч подій? Якщо хоч раз в житті ви забували або не встигали зробити щось із запланованих справ, якщо були незадоволені своїми результатами в роботі або дисбалансом життя в цілому – ця методологія для вас!

 

Пройдіть нескладний тест GTD-Q®. Дізнайтесь наскільки добре ви ладнаєте з контролем та перспективою.

Тренінг «Основи GTD®» /6-9 липня 2021