GTD® історія Миколи Щербини - Getting Things Done© Ukraine

GTD® історія Миколи Щербини

Микола Щербина – директор зі стратегії та розвитку холдингу “TerWin Group” (національні торговельні мережі “VARUS”, “EVA” і ін.), Екс-директор з маркетингу ПриватБанку.

Розкажіть коротко про себе

Моє життя складно назвати розміреним і спокійним. Разом з дружиною ми виховуємо доньку, я займаюсь тріатлоном і готуюсь до змагань IRONMAN, граю на бас-гітарі, а решту часу – вибудовую круті системи управління в крутих компаніях.

До того ж, минулого року я вирішив відкрити для себе нові горизонти і після 8 років роботи в ПриватБанку вирішив спробувати свої сили в рітейлі. А занурення в нову сферу діяльності – це додатковий стрес і інформаційні перевантаження.

Тому мені дуже потрібна була система, яка б допомогла “впорядкувати справи” і я дуже радий, що одного разу в стрічці побачив запрошення на відкриту зустріч в Дніпрі, присвячену GTD®.

 

Як ви дізналися про GTD®?

Вперше я дізнався про GTD®, прочитавши книгу Девіда Аллена “Як впорядкувати справи” ще в 2011 році. Книга справила на мене сильне враження. Справжнім одкровенням стало те, що будь-яка незавершена справа “завантажує” наш мозок, навіть коли ми нею не займаємося.

Але, на жаль, прочитавши книгу, багато речей я не зрозумів, а запитати було ні в кого. Тому просто почав періодично виписувати всі справи з голови на папір і за можливості їх виконувати.

Але після спілкування зі Славою Сухомлиновим під час його лекції в Дніпрі я зрозумів, що використовую потенціал системи максимум на 10% і вирішив цю помилку виправити. І головне, що тепер я знав людину, яка могла б не тільки розповісти про систему, але і відповісти на мої запитання.

 

Як давно ви практикуєте GTD®?

Фактично пазл в моїй голові склався і я реально почав практикувати GTD® після проходження дводенного майстер-класу в Києві минулої осені. Нарешті стало зрозуміло не тільки “що” потрібно робити в рамках методології, але, головне, “навіщо” і “як” це робити. І це безцінне.

Мої головні емоції після майстер-класу – легкість і ейфорія, свобода від нерозв’язних завдань і питань. Було відчуття, що всередині голови хтось пройшовся мийкою високого тиску і почистив там все, що налипало роками. А наостанок ще й залишив інструмент, пояснивши як ним користуватися в майбутньому.

 

Як змінилось ваше професійне і особисте життя з початком використання методології?

Раніше я думав, що GTD® – це про те, як встигати робити більше справ. Насправді, особисто я не став робити значно більше. Зате якість роботи, а також якість життя в цілому значно покращились.

Головний відчутний ефект – думки стали яснішими і чіткими, а занепокоєння про невиконані завдання – менше. З’явилась впевненість, що все під контролем. Що в потрібний час, в потрібному місці я зроблю те, що потрібно.

У підсумку, в “розвантажену” голову частіше приходять нові ідеї, а завдяки гарному настрою є бажання втілювати їх в життя. Напевно, це і можна назвати “мистецтвом продуктивності без стресу”.

Що стосується особистого життя, то раніше, я взагалі не розглядав справи по дому і питання пов’язані з відносинами, як щось, що вимагає окремої фіксації і уваги. Була ілюзія, що якщо це не робочі питання, то вони якось самі вирішуватимуться в фоновому режимі. Зробивши “інвентаризацію” я зрозумів, що насправді нічого само по собі не робиться, а перегоріла півроку тому лампочка досі незамінена.

Можливо, GTD® навіть важливіше для впорядкування особистого життя, ніж робочого. Як сказав мені Слава під час однієї зі скайп-консультацій після майстер-класу “на роботі справи все-одно будуть робитися, тому що є керівник, є замовники, є система мотивації і т.д., а ось порядок в особистому житті залежить тільки від тебе, тому правильна організація тут грає ключову роль”.

 

Що в процесі управління справами ви робите дуже добре (або принаймні краще, ніж до впровадження GTD®)?

Мій головний інсайт в GTD® – це виділення часу на планування роботи і на її виконання.

Раніше я просто брав чергове завдання зі списку, розмірковував, що з ним робити і одразу переходив до виконання. Проблема в тому, що в процесі обмірковування, я часто “підвисав” або мене щось відволікало, або вимагало додаткової інформації, або не вистачало інструментів … в підсумку завдання так і залишалось не виконаним.

Тепер же, я спеціально виділяю час на те щоб для кожного завдання зі списку максимально детально і конкретно описати необхідну наступну дію. Таким чином в процесі виконання вже ні на секунду не замислююся над тим, що і як робити.

Це як гра в сніжки. Перед боєм потрібно заготовити якомога більше сніжок щоб в розпал битви не відволікатися і не витрачати на це час.

 

Що з GTD® ви хотіли б робити ще краще / частіше?

На жаль, я все ще не сформував звичку кожен раз перевіряти список справ @Поїздки, коли сідаю в машину. Буває, що приїжджаю додому і розумію, що в магазин то я і не заїхав.

І навпаки, іноді на роботі згадую про якусь важливу справу по дому, відкриваю список щоб внести її туди, а вона там вже є. Це означає, що я просто не заглядав в цей список дій, поки був удома і, як наслідок, справа залишилась невиконаною.

Але думаю, це питання часу і скоро регулярне “підглядання” в список дій стане невід’ємним атрибутом у моєму житті.

 

Яку пораду ви можете дати тим, хто тільки починає практикувати GTD®?

Перш за все, якщо є можливість і для вас важливий результат, то краще не займатися самодіяльністю, а відвідати майстер-клас Слави Сухомлинова.

Я раніше думав, що це все маркетинг і я зможу в усьому розбиратися сам, але, на жаль, GTD® така штука, яку краще переймати від людини, яка її засвоїла і практикує. Інакше, швидше за все ви, як і я довгий час, будете робити “щось схоже на GTD®”, і результати будуть зовсім іншими.

Взагалі, ще в процесі занять тріатлоном я зрозумів, що робота з тренером – це найкраща інвестиція в досягнення цілей. Жоден новий велосипед і жодні нові кросівки не забезпечать вам такого приросту ефективності, як заняття з тренером.

Адже це не тільки необмежений доступ до досвіду і знань експерта, а й круте зовнішнє джерело мотивації. І коли з’являється бажання “дати слабину” (а воно обов’язково рано чи пізно з’явиться) – тренер не дасть вам зійти з дистанції.

До речі, саме тому, я рекомендую при реєстрації не поскупитися і купити пакет Преміум. У нього, окрім самого майстер-класу, входить подальший індивідуальний супровід учасника, включаючи скайп-консультацію зі Славою. Повірте, ця інвестиція того коштує.

По-перше, ви зможете задати реальні питання по GTD®, які з’являться тільки після того, як ви регулярно почнете використовувати систему. По-друге, ви зможете краще підлаштувати систему індивідуально під себе. А по-третє – зустріч через місяць для обговорення підсумків впровадження GTD® буде додатковою мотивацією “не покинути”, коли перший ентузіазм після майстер-класу почне слабшати.

 

І на завершення.

Мені дуже подобається девіз, який я прочитав в одній з книг Тома Пітерса – “You Are The CEO Of Your Life”. Дійсно, ми самі директори свого життя і ніхто крім нас самих не впорядкує наші справи.

Тому, вивчайте нове, цінуйте своє життя, оптимізуйте його процеси, адже в кінцевому рахунку відповідати за його результат буде тільки одна людина – ви самі.

 

Пройдіть нескладний тест GTD-Q®. Дізнайтесь наскільки добре ви ладнаєте з контролем та перспективою. 

Тренінг «Основи GTD®» /6-9 липня 2021