Ментальне виснаження? Ми знаємо що з цим робити - Getting Things Done© Ukraine

Ментальне виснаження? Ми знаємо що з цим робити

Переклад оригінального блога від 24.05.18, авторства Роберта Піка, опублікованого на сайті next-action.eu

Одна з рекламних кампаній про важливість дотримання гігієни ротової порожнини, зображує людей з очима що кровоточать, натякаючи на те, що, коли будь-яка частина тіла, окрім ясен кровоточить, люди одразу звертаються до лікаря за допомогою. Так само, якщо б люди могли наочно бачити, як виснажуються їх розумові ресурси від багатозадачності і відсутності гарної системи нагадувань, вони б терміново шукали допомоги.

Напрошується аналогія з зомбі, які розгулюють з витікаючими мізками.

 

Іноді деякі неякісно розроблені додатки теж призводять до зменшення обсягу пам’яті. Уявіть: ви запускаєте додаток, він виділяє частину оперативної пам’яті для виконання завдання і починає його виконувати. А після виконання не звільняє всю задіяну частину оперативки і переключається на наступне завдання. І ситуація повторюється. У певний момент додаток більше не може функціонувати, тому що постійні невеликі втрати пам’яті повністю виснажують оперативку. Додаток аварійно завершує роботу.

Якщо розглядати людський мозок як великий додаток, неважко зрозуміти, чому постійне перемикання завдань, зі збереженням частини кожного завдання в нашій свідомості, призводить до зривів і ментального виснаження. На відміну від додатків, ми не можемо просто на деякий час вимкнутися, а потім знову ввімкнутись.

На щастя існує можливість бути продуктивним, не тримаючи всі завдання в голові. В програмуванні процес відновлення пам’яті називається «збір сміття».

Чому збір сміття? Ну, уявіть собі, як буде виглядати ваше робоче місце, якщо ви не будете викидати нічого з того, що потрапляє на ваш письмовий стіл. На щастя, кожен знає, як навести порядок на столі до появи керівника. Очищення свідомості – зовсім інша справа.

Методологія Getting Things Done® (GTD®) пояснює, як усунути хаос в голові, який викликає нав’язливе відчуття, що ви щось забули. А також дозволяє вам почувати себе фізично і психологічно спокійним від усвідомлення того, що ви не втрачаєте ні краплі дорогоцінної ментальної енергії.

Використання сміттєвого кошику або клавіші Delete – це одна частина повної картини. Інша частина – створення всеосяжного набору «закладок», для фіксації, зберігання і відстеження всього, що наповнює будь-які аспекти вашого життя. Ця система нагадувань знаходиться поза вашим мозком, що дозволяє звільнити ваш розум для творчості і рішення задач, дати спокійну впевненість у важливості справи, якою ви займаєтеся саме зараз.

По суті, це те, що ми робимо на тренінгах з GTD. Ми вчимо вас, як боротися з ментальним виснаженням, щоб ви могли приділяти 100% вашої уваги кожному новому моменту вашого життя.

 

Зрештою, хтось же повинен запобігти зомбі-апокаліпсису)

Тренінг «Основи GTD®» /19-20 травня 2021