Що вам слід робити? - Getting Things Done© Ukraine

Що вам слід робити?

Цей матеріал був опублікований на сайті gettingthingsdone.com

З безлічі варіантів, які у вас є в будь-який момент часу, який саме вам варто обрати? В методології GTD® є п’ять кроків: Збір, Обробка, Організація, Огляд і Виконання. Отже, який крок найважливіший? Як ви приймаєте рішення, зайнятися вам збором, або обробкою інбокса, зайнятися організацією, зробити огляд всіх можливих варіантів дій або просто почати виконувати одне з завдань? Рішення про вибір повертається до ключової концепції методології Getting Things Done®:

ЩО БІЛЬШЕ ЗА ВСЕ ВИМАГАЄ ВАШОГО УВАГИ?

Чи який-небудь з цих п’яти етапів більш критичний, ніж решта? Це залежить від безлічі факторів, які постійно змінюються. У вас може бути багато необроблених мейлів, що переповнюють поштову скриньку, проте якась дія, яку ви повинні зробити, може виявитися більш важливою ніж очищення інбокса. Іноді пріоритетним може виявитися рішення організувати ваші справи більш ефективно або якось по-іншому. І, звичайно, існують моменти, коли набагато важливіше зупинитися і провести повну інвентаризацію ваших справ.

 

Якщо ви не впевнені, над яким з цих процесів вам потрібно зосередитися в конкретний момент, я б радив зайнятися очищенням інбоксов в нуль. Є кілька вагомих причин для цього:

– Це допомагає обробити всі залишки, що вимагають прийняття рішень, в результаті чого ви зможете мислити більш ясно.

– Це гарантує, що всі варіанти можливих дій є очевидними для вас.

– Це свого роду профілактичне обслуговування, що допомагає вам перебувати в готовності до отримання та сприйняття нових непередбачених завдань та інформації.

– Це, як правило, досить весело і нагадує гру, в процесі якої ви рухаєтеся до перемоги розбираючи завдання одне за одним і генеруючи творчі і продуктивні ідеї.

 

Тому, якщо вагаєтесь що робити, обнуліть інбокс. І подивіться, що ви відчуєте в результаті.

Тренінг «Основи GTD®» /14-17 вересня 2021