Ваш повний список проектів - Getting Things Done© Ukraine

Ваш повний список проектів

Один з найцікавіших елементів GTD® — це список проектів. Наявність списку проектів представляється дивним відкриттям для тих, хто звик користуватися простим списком справ.

Якщо у вас немає повного переліку ваших проектів, велика ймовірність, що ви будете дуже зайняті, оскільки завжди готові взяти на себе ще більше зобов’язань, ніж повинні. Якщо у вас немає чіткого уявлення про свою зайнятість, швидше за все ви будете постійно скаржитися, скільки всього повинні зробити, не розуміючи, як потрапили в цю ситуацію. Списку справ і календаря із зустрічами недостатньо, тому що з’явиться мільйон нових справ, і ви будете думати, що зможете зробити майже всі.

Найпростіший спосіб почати вибудовувати свій список проектів — це подивитися на справи, які вам потрібно зробити сьогодні. Поточний список справ дасть вам чітке уявлення, які у вас є поточні проекти.

Однак, такий список проектів зазвичай неповний. Тренери GTD® знають, що у більшості їх клієнтів, незважаючи на деякий досвід у GTD®, в списку знаходяться не більше 70% проектів. Є різниця між повним списком проектів та списком проектів, який ми вважаємо повним. Сприйняття нашої реальності може мати відчутні відмінності.

Щоб завершити цей список, для початку ви повинні чітко зрозуміти різницю між проектами і зонами уваги і відповідальності. Проект — це те, що вимагає більше однієї дії і в якийсь момент — через кілька днів або років — може бути відмічено як завершене. І навпаки, ви ніколи не зможете завершити зону уваги. Наприклад, утримання будинку, освіта дітей, особисті фінанси, робота або відпочинок — це зони відповідальності, які ніколи не закінчаться, і тому вони не повинні перебувати в списку проектів.

Чітко визначте, які у вас зони уваги, у професійному і в особистому житті. Потім перевірте, чи в кожній зоні уваги є пов’язаний з нею проект. Ви повинні додати до кожної зони проекти (хоча б один), необхідні для досягнення бажаних результатів або підтримки на необхідному рівні. Вирівнявши і прояснивши свої зони уваги, ви отримуєте упорядкований каркас для визначення повного переліку всіх своїх проектів.

Список проектів, так само як і ваше життя, буде постійно змінюватися. Ваші потреби змінюються щодня, і ваші зони відповідальності також будуть змінюватися з часом. Інструмент, який дозволяє підтримувати цей список актуальним і повним — це Тижневий огляд.

Проблеми трапляються, коли щось, що ви хочете або повинні зробити, не має чіткого визначення або зобов’язання зробити це. Якщо ви не хочете проблем, постарайтеся, щоб у вас був повний список проектів.

Переклад оригінального допису https://facilethings.com/blog/en/projects-list

LIVE курс "Основи"TBA