Вимушена бездіяльність - Getting Things Done© Ukraine

Вимушена бездіяльність

Цей матеріал був опублікований на сайті next-action.eu

Сьюзан Хантер – спеціаліст з питань створення порядку в сервісних та виробничих організаціях, від приватних компаній до великих міжнародних груп, у Великій Британії, континентальній Європі та Північній Африці. Сьюзен є випускницею лондонського університету і має диплом в галузі організаційної психології від INSEAD.

Наразі знаходиться в стані невизначеності.

 

У сучасному світі заохочується швидка робота в режимі багатозадачності. Фіксація завдань і прагнення до їх виконання. У багатьох блогах часто припускається, що читачі – неймовірно зайняті люди з відсиланнями до фраз, на кшталт “світ підбирається до тебе швидше” і т.д. Коли я вперше почала їх читати ця перспектива мене буквально приголомшила. Настільки сильно, що я не врахувала прихованої умовності, що всі й так зайняті – це просто було “реальністю”.

Однак зараз у мене протилежна проблема. З причин, що є поза моєю зоною впливу, моє життя на паузі і я майже нічого не можу робити взагалі. Не хочу, щоб це прозвучало мелодраматично, але є місце в якому я прагну бути географічно – і речі, які хочу там робити – але прямо зараз я не можу. І можливо не зможу вже ніколи. Девід Аллен сказав, що існують лише дві проблеми в житті:

  • Проблема №1: Ви знаєте чого хочете, але не знаєте, як цього досягти.
  • Проблема №2: Ви не знаєте, чого хочете.

Вважаю, моя ситуація – варіація проблеми №1: я точно знаю, чого хочу, але, здається, більше нема нічого що я могла б зробити, щоб це сталося. Це або станеться, або ні – і результат від мене не залежить. Залишається лише чекати.

 

Підливаючи масла у вогонь, ця ситуація стала зрозумілою через кілька місяців. Я повернулася до Лондона, так як завершилася моя робота, а разом з нею і віза в країні, в якій я хочу перебувати. Раніше продовження візи займало 3 тижні. Цього разу потрібно 6 місяців, і я все ще чекаю. Друзі заздрісно коментують, як це мабуть класно – бути “на канікулах”. Консул каже, що мені потрібно бути терплячою. Але як довго?

Ніхто не знає.

Перші три місяці я переконувала себе, що можна застрягти в куди більш гіршому місці, ніж Лондон. Було класно зустрітися з друзями, кудись вийти, смачно поїсти. Це також чудова можливість привести до ладу всі системи і виконати всі ці дрібні адміністративні завдання, на які в мене ніколи не було часу. Це було так добре, що я навіть стривожилася – що, як я звикну до цього ритму і не зможу повернутися до своєї звичайної швидкості, коли отримаю візу?

Але вже пізніше я усвідомила, що це могло потребувати ще 6 місяців … або рік … або все могло вирішитися вже завтра … або ніколи. Як управляти невизначеністю і залишатися при розумі?

Незважаючи на такі різкі зміни в житті, я помітила, що GTD® як і раніше сильно допомагає. Три GTD® звички були особливо корисними:

  1. Регулярні огляди допомагали мені визначати і уточнювати проміжні цілі – навіть коли основна мета на паузі. Принаймні можна владнати більшу частину ситуації, яку не обираєш. Коли-небудь, ці огляди далеких горизонтів можуть допомогти мені вирішити, що зрештою потрібна нова мета.
  2. Чітко ідентифіковані наступні дії піднімають мене з ліжка вранці. Правильно визначені наступні дії (які не є очевидними людям на кшталт мене) – чудовий спосіб просуватися в проміжних проектах. Дуже легко впасти в прокрастинацію, якщо немає ззовні встановлених дедлайнів, тому я відчуваю величезне задоволення при спостереженні своїх щоденних досягнень.
  3. Чіткі рамки утримують від безглуздих коливань і зайвої роботи. Для мене це ключ до позитивного образу мислення. Планування досуга і відпусток – під час цього “відпочинку” – життєво важливо, навіть якщо всі думають, що я перебуваю на постійних канікулах.

Мабуть занадто рано знаходити фактичну вигоду в цій сазі (хоча вже пора, на думку мого друга), але GTD® точно допоміг мені зберегти мотивацію в ситуацію, в якій можна просто плисти за течією.

Тренінг «Основи GTD®» /19-20 травня 2021