Як GTD® вдається робити життя яскравішим - Getting Things Done© Ukraine

Як GTD® вдається робити життя яскравішим

 

Не всі знайомі з GTD®, але це не робить її менш ефективною. Про що вона, запитаєте ви?

Методологія GTD® буде корисна, якщо:

  • є відчуття «білки в колесі», а фраза «я не встигаю» є невід’ємною частиною життя;
  • справ настільки багато, що вмістити їх в один день неможливо (забігаючи наперед, відзначимо, що згідно з GTD® можливо все, головне спланувати справи правильно);
  • пошта переповнена, і непрочитаних листів завжди куди більше, ніж прочитаних і опрацьованих;
  • думки і вир подій за день поглинають вас настільки, що вже годину ви лежите з закритими очима і намагаєтеся заснути;
  • своє хобі ви плекаєте десь в мріях – в реальному житті у вас немає на нього часу.

Якщо вам знайомі ці ознаки, не сумуйте. Повірте, так живе більшість людей. Життя нагадує бігову доріжку, де заборонено зупинятися – інакше злетиш в сторону і травмуєшся.

Методологію GTD® розробив Девід Аллен, щоб зробити життя іншим – більш продуктивним і наповненим. Книга Аллена «Як впорядкувати справи» вже змінила тисячі людей і компаній по всьому світу.

Секрет дуже простий: коли впорядковані всі справи і всі завдання виконуються в строк, ви відчуваєте себе диригентом свого життя – все саме так, як ви запланували. А коли виникають форс-мажори, ви реагуєте на них спокійно. Після впровадження GTD® ви зможете відслідковувати свої справи, як у професійному, так і в сімейному житті. Це може здатися складним, але як будь-яка звичка, життя в стилі GTD® вже через пару тижнів стане легше і ефективніше. Філософія методології базується на «П’яти кроках керування робочим процесом» – наборі правил, які здатні змінити ваше життя. Завдяки тому, що всі справи впорядковані, голова стає вільною. Ви більше не утримуєте в своїх думках щоденні дрібниці, такі як «подзвонити тітці і привітати її з Днем Народження» або «не забути купити дитині плаття на ранок». Все це тепер частина ваших списків, а значить надійно збережено і при необхідності нагадає про себе. Думки в голові тепер вільні і ви готові приступити до планування, творчості, вирішення стратегічних цілей.

Справи впорядковані завдяки дуже простим, але ефективним інструментам:

  • Зустрічі, які ви призначаєте, тепер проходять більш продуктивно, тому що до кожного мітингу у вас підготовлений заздалегідь продуманий список під назвою «Питання до обговорення». Які питання підняти на зустрічі, які теми обговорити, до кого звернутися і які ідеї розглянути. Тепер не буде відчуття, ніби ви щось забули, – все завчасно впорядковано і занесено в одне місце;
  • Кожну справу, яка має більше одної дії, ви фіксуєте в окремому списку «Проекти» і для кожної формулюєте певну наступну дію для виконання, терміни виконання. Так, великі справи не стоять на місці, а поетапно йдуть до свого завершення. Постійна наявність наступної дії творить дива;
  • Інший список «Лист очікування» завжди нагадає вам про ті прохання і завдання, які ви доручили виконати іншим людям. Ви більше не забуваєте про делеговані завдання;
  • Календар стане надійним другом і найефективнішим для вас інструментом, якщо працювати з ним регулярно, фіксуючи всі справи, які мають певний термін виконання. Повірте, ніколи раніше календар не був ще таким стратегічно важливим елементом вашого успіху!
  • Список «Коли-небудь / можливо» стане зберігачем всіх ваших ідей та мрій. Знову ж, не потрібно буде все тримати в голові, наприклад, бажання почати нове навчання влітку або ж продумати ідею ведення свого блогу. Зафіксували в списку, залишили і повернулися, коли з’явився вільний час і коли є готовність робити перші кроки.

Сказати, що методологія GTD® змінює життя, це не сказати нічого. Тільки уявіть, тепер ви можете не відволікатися на телефон у вихідні дні або за вечерею, тому що всі справи впорядковані. Присутність в моменті «тут і зараз», про який ви так довго мріяли, тепер можливо. Діти отримують вашу стовідсоткове увагу, а чоловік чи дружина тепер з великим задоволенням діляться своїми новинами, справами, думками, тому що бачать вашу залученість і інтерес.

Вище ми вже згадували про порушення сну у більшості людей. З приходом GTD® у ваше життя сон стане більш якісним. Не потрібно буде думати про завтрашні справи, засинаючи, або згадувати про майбутні плани, прокидаючись – все записано і упорядковано в відповідних списках. Тепер ви все контролюєте глобально, а не в момент, коли згадали про це, випадково. І що важливо, – познайомившись з методологією GTD® одного разу, вона стане вашим надійним союзником назавжди, тому що не старіє і залишається актуальною завжди, для кожного.

71% знайомих з GTD® людей відзначають, що їхнє життя кардинально змінилось і звільнилось від стресу і «вічно палаючих пожеж». Дозвольте і собі стати щасливішим, а значить ефективнішим і успішнішим!

 

по матеріалах статті, опублікованої на сайті next-action.eu

Тренінг «Основи GTD®» /19-20 травня 2021