Як виглядають ваші бажані результати? - Getting Things Done© Ukraine

Як виглядають ваші бажані результати?

За матеріалами статті на сайті next-action.co.uk

 

Наш мозок дуже розумний. Нейробіологи підтверджують це знову і знову. Настільки розумний, що не може розгледіти різницю між реальністю і нашою уявою. Ви коли-небудь прокидалися у холодному поту від кошмару? Він не був реальним, але ваше тіло відреагувало на фізіологічному рівні і увімкнуло «режим паніки». Ви коли-небудь уявляли, що ви їсте лимон? Рот відразу наповнюється слиною, і ви примружуєтесь, хоча насправді в роті нема лимону.

Саме тому, порада Девіда Аллена дуже чітко уявляти і візуалізувати те, як виглядають бажані результати наших Проектів, повністю корелює з особливостями нашого мозку.

Як тільки ми визначаємо, як виглядає фінальний результат, наш мозок починає діяти і пропонує максимально ефективні способи дійти до кінцевої мети. Звичайно за допомогою чітко визначеної Наступної дії, організованої в доречний список Наступних дій.

Всі спортсмени погодилися б з цим принципом, тому що під час психологічної підготовки перед змаганнями вони візуалізують себе на подіумі ще навіть ДО того, як одягти форму. Вони уявляють себе переможцями на фініші ще до виходу на старт.

Це спосіб «уявити майбутнє», і він не тільки заряджає вас позитивом щодо того, що в іншому випадку могло б сприйматися з негативом, сумнівом або навіть страхом (чи то велике спортивне змагання чи складний робочий проект), але також допомагає вам визначити «кінцеву точку», досягнувши якої ви будете щасливі. Розуміння результату, до якого ви прагнете робить вас на один крок ближче до його досягнення. І в той же час це допомагає вам відчувати себе задоволеним, коли ви, нарешті, закінчите проект.

Як щодо використання цього ж принципу для управління своїм днем? Замість того, щоб дозволити подіям дня керувати вами?

Якщо ви починаєте свій день з читання електронної пошти, перегляду стрічки Facebook і перевірки месенджерів, ви дозволяєте всім цим елементам керувати вами і впливати на ваш день.

Просто уявіть собі, що ви встали вранці і точно уявляєте, як буде виглядати ваш день аж до його закінчення? На чому б ви зосередилися, що б зробили і чого досягли? Якби у вас була така чітка картина вашого дня, дозволив би вам мозок витрачати час на перевірку постів в Facebook, відповіді на коментарі і перегляд роликів про домашніх улюбленців в YouTube? Ні!

Так давайте піднімемо ідею Девіда на новий рівень і будемо використовувати концепцію «бажаних результатів» не тільки для проектів, а й для кожного дня нашого життя. Це може мати величезний вплив не тільки на результати, що досягаються але й на загальне відчуття задоволення і щастя.

Отже, як виглядають ваші бажані результати на сьогодні?

 

цей матеріал також доступний російською

Пройдіть нескладний тест GTD-Q®Дізнайтеся наскільки добре ви ладнаєте з контролем та перспективою

Тренінг «Основи GTD®» /14-17 вересня 2021