Як я схуд на 31кг з GTD® - Getting Things Done© Ukraine

Як я схуд на 31кг з GTD®

За матеріалами статті Еда Ламонта на сайті next-action.co.uk

Я хотів би презентувати вам це як одну з своїх чеснот, але це не так. У певний момент я просто зрозумів, що більше не можу з цим миритися. Бажання змінити ситуацію повільно зріло в мені, щоб одного разу постати у повний зріст.

Я можу точно пригадати цей момент. Це було, коли я побачив фотографію, на якій я сидів, тримаючи товсту собаку на колінах. Люсі (нікнейм «Котлета») була десятирічкою породи Бішон-Фризе, постійною супутницею моєї матері в останні роки її життя. Оскільки короткочасна пам’ять мами дійсно стала дуже короткою, щасливу Люсі годували кілька разів до сніданку, а потім ще кілька разів протягом дня. Здавалося, це влаштовувало їх обох, але через кілька років життя з моєю мамою Люсі стала нагадувати батон ковбаси білого кольору з лапами по боках.

Повернемося до цієї картини: Люсі в шалику і я в плавках. У нас обох не менше 30% зайвої ваги. Це не виглядало красиво. Тоді я зрозумів, що щось треба міняти.

Коли я побачив цей образ – Котлета і свинячий окіст на дивані, в мені було 113кг.

Деякий час тому я досяг ваги в 82кг, і з тих пір балансую навколо цієї цифри.

Не хвилюйтесь, я не буду зараз рекламувати дієту або комплекс вправ. Ніхто не купиться на програму схуднення, що дає мінус 3кг за рік. Люди хочуть результатів. Швидких! Але незалежно від того, що зазвичай пишуть в січневих статтях на цю тему, повернення в форму – це не 6, 8- або навіть 12-тижневий проект. Більшості людей потрібно 1-2 роки, щоб досягти бажаних результатів схуднення. (А якщо ви виявили, що під час карантину додатково набрали кілька кілограмів, можете сміливо додати кілька тижнів до цього терміну. ​​Вибачайте.)

Ось чому робоча назва цієї статті була «Getting Things Done® – доведення справ до кінця (це реально займає багато часу)». Саме тривалість процесу означала, що GTD® була ключем до його реалізації. Як саме?

 

Вивільняється час і простір.

Коли я тільки почав практикувати GTD®, я виявив те, про що говорить багато хто. Я помітив, що у мене з’явилося більше часу і з’явився якщо хочете «простір в голові» … тому я швидко заповнив їх новими робочими проектами. Лише через кілька років я помітив, що ця стратегія нікуди не годиться. Це точно не принесло мені стану рівноваги, задоволення і розслабленої продуктивності, які привабили мене, коли я вперше вирішив прочитати книгу. Як тільки я почав більш збалансовано використовувати час, GTD® допомогло створити простір для тренувань, їх планування, читання, досліджень і всього іншого, що дозволяло мені поступово наближатися до реалізації цієї важкої і довгострокової мети.

 

Список проектів і Тижневий огляд

Поєднання цих двох елементів дозволило мені тиждень за тижнем тримати в фокусі результат, до якого я прагнув, незважаючи на те, що він ніколи не був найважливішим або найтерміновішим серед усього, що наповнювало моє життя. Практично завжди були інші проекти, які були більш важливими і / або терміновими, ніж цей, але я регулярно бачив його серед всіх інших і це допомагало мені продовжувати рухатися вперед, незважаючи ні на що. Згодом перегляд проекту хоча б раз на тиждень став працювати як потужна афірмація, що активізувала мою творчу підсвідомість, яка в свою чергу допомагала мені знайти способи досягти своєї мети.

Як і багато інших проектів, цей проект мінявся на шляху мого просування до кінцевої мети. Щоб мотивувати, результат повинен бути бажаним і досяжним, і спочатку це було не так. З висоти 113кг божевільний, майже неймовірний успіх виглядав як 95кг, але коли я наблизився до цієї ваги, 90кг стали здаватися більш правильною метою. Пізніше – протягом, здавалося б, нескінченного періоду часу – 87кг стали моїм орієнтиром. Своєчасне коригування кінцевого результату допомогло зберегти високу мотивацію протягом усього проекту.

 

Наступні дії

Немає нічого більш фундаментального або потужного ніж це. Методологія GTD® допомагала мені щотижня мати для цього проекту як мінімум одну наступну дію, що робило мене на крок ближче до моєї мети.

 

Зони уваги

Огляди моїх Зон уваги також допомогали, оскільки – особливо спочатку – я постійно стикався з незбалансованістю між різними сферами мого життя. Здоров’я і фізична форма – це одна з тих речей, які дуже часто ігнорують, але в кінцевому підсумку, якщо вчасно не приділити їм достатньо уваги, вони вимагатимуть вашої повного уваги. В принципі всі ваші Зони уваги рівнозначні, просто в певний момент деякі з них виходять на перший план (і коштують нам дуже дорого). Тому єдиний спосіб тримати їх у фокусі – це переглядати їх з певною регулярністю.

Хтось із вас може сказати: «Почекай, я маю «чорний пояс» з GTD®, але для мене це не спрацювало. Я не розумію, як це допоможе мені влізти в джинси, що стали замалими».

Ось мій висновок.

Немає ніякої гарантії, що для вас GTD® буде більш ефективна в схудненні, ніж в просуванні по службі, або що ви станете менше часу проводити на роботі і більше з сім’єю. Що з цього спрацює саме для вас, залежить від того, що найбільше потребує вашої уваги зараз, і у що ви готові інвестувати свій час та енергію в майбутньому. Але те, що GTD® може робити з будь-якою з областей вашого життя, просто неймовірно і є потужним свідченням її можливостей.

 

цей матеріал також доступний російською

Пройдіть нескладний тест GTD-Q®Дізнайтеся наскільки добре ви ладнаєте з контролем та перспективою

Тренінг «Основи GTD®» /14-17 вересня 2021