Адріан Афтаназів, співзасновник Коруна курорт-готель - Getting Things Done© Ukraine

Адріан Афтаназів, співзасновник Коруна курорт-готель

Вирішив написати огляд курсу, який я місяць тому пройшов у Вячеслава Сухомлинова про практичне використання методології GTD.
Я досить скептично ставлюся до подібного роду тренінгів та курсів. Але певно цього разу так склалися умови, що потрібно було знайти спосіб балансування між настільки різнопрофільними задачами як наприклад: вибір діаметру труби для проведення резервної лінії опалення, перевірки провенансу картини сучасного українського художника, вибору підрядника з підключення віртуальної АТС і т.п.
Переглянувши усі, доступні у відкритому доступі, відео Слави та декілька додаткових. Зібрав відгуки друзів/знайомих котрі вже побували на курсі, я вирішив спробувати. І не помилився.
З теорією GTD я був знайомий доволі давно. Декілька разів навіть пробував по ній працювати але завжди щось ставало на заваді. Також знайомий і з іншими теоріями тайм менеджменту, Архангельского, матриця Ейзенхауера і т.п.
Як на мене, то фішка саме цього курсу в тому, що найбільше уваги приділяється саме практичному використанню теорії GTD. Вячеслав дає багато корисної інформації, як саме це робити. Проте із самого початку каже, що на 90% все буде залежити від вас самих. На скільки ми зможемо змінити свої звички і не потонути в рутині повсякденних справ. А це досить важко.
Перші декілька днів є своєрідна ейфорія і все виходить. Але з часом старі звички хочуть побороти нові. Проте цього разу у них не вийшло.
Найважчим для мене був третій тиждень після курсу. Як я казав вже вище, все залежить від нас самих. Я просто порівняв те як я себе почував до використання GTD, чим я займався протягом дня, скільки часу в мене на це йшло, які були думки з цього приводу з тим як пройшли остані два тижні і головне – як я себе почуваю. В результаті, зробив ще одне зусилля і таки залишився з GTD. Дуже допомогло те, що Слава весь цей час був на зв‘язку і допомагав з вирішенням запитань по практичному використанню системи. Теорія зрозуміла і досить проста але є нюанси.
Для мене головне, що я знайшов для себе відповідь на запитання «навіщо мені це все потрібно?» Можна подумати, що особиста ефективність потрібна, щоб виконувати не 10 задач на день, а 20,30,40… Ні !!! Для мене достатньо виконати все тих же 10 задач на день, але саме тоді, коли це потрібно, витратити на це саме стільки часу, скільки потрібно, а решту часу присвятити своїм близьким, своїй сім’ї та самому собі.
Плюси які я особисто здобув завдяки курсу:
– практичне володіння навичками обробки інформації по методології GTD (тепер навіть якщо щось піде не за планом і я не встигну зробити, я знаю як це виправити і знов повернутися до системи)
– працюю з емайлами по принципу zero inbox (одного разу я просто реально взяв і відправив в архів всю пошту)
– відключив нотифікації у всіх мессенджерах (що і вам рекомендую)
– фільтрую вхідну інформацію з огляду: що це таке? чи потрібні мої дії? Яка дія наступна?
Резюме:
Особисто рекомендую курс. Мені він точно допоміг.

Тренінг «Основи GTD®» /6-7 лютого 2021 Київ