Борислав Береза, Народний депутат України - Getting Things Done© Ukraine

Борислав Береза, Народний депутат України

В кінці року всі звітували про зроблене, незроблене і про те, що вони не встигли зробити, але хотіли. Я прочитав кілька таких підведень підсумків і посміхнувся. Зараз поясню причину своєї іронії. Коли люди підводять підсумки року, що минає, то вони фактично описують не те, що хотіли зробили, а то, що встигли зробити. Відчуваєте різницю? Всі ми могли зробити більше якби … І тут у кожного свої виправдання. У когоcm не вистачило часу, у когоcь можливості, а хтось просто забув про щось під валом справ.
За три тижні до Нового року я пройшов курс GTD (Getting Things Done), що перекладається, як «доведення справ до завершення». Це ціла система, в якій поєднані регулярність обробки інформації, тайм-менеджмент, делегування завдань, розподіл важливості справ, першочерговість завдань, черговість завдань, алгоритм виконання та багато іншого. Підбив мене на це В’ячеслав Сухомлинов, який і читав цей тренінг.
Для людини, на яку справи валяться, як сніжний ком, цей тренінг виявився ковтком свіжого повітря. Зустрічі і прийом громадян, підготовка до роботи у ВР і в комітеті, ПАРЄ, запити та відповіді на них, звернення до мене громадян і юросіб в результаті збираються у величезний клубок справ, які займають практично весь мій робочий і вільний час. І на не зроблені або відкладені справи накладаються нові. А поки не прийшла відповідь на запит чи судове рішення, то справа підвисає. Помічники допомагають. Сильно. Але і вони не панацея. Тому система GTD виявилася дуже затребувана мною. Для початку я звільнив свої мізки і записав усі справи, звівши їх до загального списку. Потім розбив на кластери. Щось зробив відразу, щось відклав до отримання інформації або результату. Щось чесно відклав на потім. А потім системно зайнявся виконанням справ. І можу сказати, що мені ця система сильно допомогла. Ні, часу більше не стало. Але різко збільшився ККД і пішло занепокоєння, що я щось можу забути. Я все відразу фіксую. Крім того, вдалося розписати і ті справи, які я відклав на коли-небудь. Наприклад, дописати книгу і піти в спортзал. Я просто виділив на них час і жорстко зафіксував його в розкладі. Так сталося зі спортзалом, лікарями і дописуванням книги. Так що зрушення є. Наприклад, я будь-яку справу відразу вношу в інбокс, а звідти вже розподіляю його черговість. Загалом ефект є, але його можна посилити. Чим я і займаюся.
Це те, чим я хотів з вами поділитися. Коли ви захочете збільшити свій ККД, то раджу звернути свою увагу на систему GTD. Якщо її перманентно практикувати, то результат не змусить чекати. У мене вийшло. Тому, коли почнете планувати свій рік, якщо ви це ще не зробили, і зрозумієте, що сумно занурюєтеся під величезним пресом справ, то вивчіть GTD. У цьому вам може допомогти В’ячеслав і книга Девіда Аллена «Як впорядкувати справи». Перевірено на собі. Працює. Навіть зараз. Адже цей пост був запланований на сьогодні. І ця справа, як бачите, вже зроблена.

Тренінг «Основи GTD®» /6-9 липня 2021