10 лайфгаків, як фрілансеру привести справи до ладу - Getting Things Done© Ukraine

10 лайфгаків, як фрілансеру привести справи до ладу

За матеріалами статті на сайті facilethings.com

 

Робота з дому може бути викликом і вимагати великої цілеспрямованості, аби залишатися сфокусованим і виконувати завдання без відчуття тиску, яке супроводжує співробітників офісів. Робота на фрілансі може давати сильне почуття свободи і можливість працювати за власним графіком, але потрібно знайти спосіб, як залишатися продуктивним і старанно працювати для досягнення своїх цілей.

Управління справами може стати викликом, якщо ви не звикли працювати у такий спосіб, і може позначитися на вашій продуктивності та відносинах з клієнтами. Ось кілька найбільш ефективних рекомендацій, які допоможуть з цим впоратися і бути сфокусованим на виконанні своїх зобов’язань фрілансера.  

 

1.Складіть робочий розклад

Мабуть, найважливіше, що допоможе вам кожного дня бути продуктивним, це щодня працювати у певні години. Залежно від ваших дедлайнів і зобов’язань, ви повинні обов’язково спланувати робочий час і у вихідні теж. Це потрібно, щоб знати, коли можна планувати інші активності та справи, окрім роботи.

 

2. Визначте своє робоче місце

Мати місце, де ви зможете працювати не відволікаючись, також одна з найважливіших умов продуктивності. Якщо ви хочете виконувати свої зобов’язання, вам необхідні власний стіл і простір, де інші люди не будуть відволікати вас, коли ви виконуєте важливу роботу.

 

3. Розставте пріоритети

Всі хочуть знати, як справлятися зі справами швидше, але ніхто не хоче приділяти час розстановці пріоритетів. Якщо ви починаєте працювати над чимось менш важливим у порівнянні з іншими своїми завданнями, то не встигнете виконати вчасно те, що дійсно важливо, і це обов’язково позначиться на вашій роботі й на тому, наскільки надійним ви виглядаєте в очах клієнтів. Упорядкування завдань з урахуванням їх важливості, складності та дедлайнів допоможе спростити ваш робочий графік і попередити виникнення проблем. 

 

4. Ставте цілі, які можна виміряти

Якщо ви хочете працювати з більшою кількістю клієнтів або менше прокрастинувати, постановка цілей по кожній задачі, виконання якої ви хочете досягти, допоможе залишатися активним і продуктивним. Ваші цілі мають бути вимірними і досяжними, так щоб ви завжди знали, наскільки просунулися відтоді, як востаннє відстежували свій прогрес.

 

5. Відкоригуйте свій список справ

Навіть якщо у вас є певний набір зобов’язань, які ви повинні виконувати щотижня, вам все одно потрібно обміркувати свій список справ і переконатися, що все йде за планом. Іноді терміни виконання завдань можуть змінюватися або клієнт може попросити про виконання додаткової роботи. Тому ви маєте бути готові робити коригування та бути гнучким щодо роботи. Якщо ви будете вносити правки до свого списку зобов’язань, то будете знаходити час для всього і навчитеся, як управляти справами, навіть якщо ваш початковий план змінився.

 

6. Використовуйте додаток для підвищення продуктивності

Якщо ви хочете навчитися приводити справи до ладу без зайвих витрат часу і зусиль, додатки для підвищення продуктивності можуть стати вашими новими найкращими друзями. Чи хочете ви припинити користуватися телефоном під час роботи або хочете відслідковувати, скільки вам вдається зробити протягом кожного робочого дня, є маса програм, які можна випробувати і використовувати залежно від ваших потреб. Наприклад, Forest — класний додаток, який допомагає залишатися сконцентрованим і продуктивним і не використовувати телефон під час роботи. І одночасно з цим в ньому ви можете вирощувати симпатичні дерева і кущі і навіть посадити справжнє дерево, якщо наберете достатньо очок.

 

7. Приберіть все, що вас відволікає

Позбавитися відволікаючих чинників означає, що вам потрібен час, щоб спланувати свою роботу і впевнитися у відсутності в кімнаті будь-чого, що може вас відволікти. Буде це телефон або щось інше, що захоплює вашу увагу, ви повинні залишити це в іншій кімнаті або принаймні на беззвучному режимі. На додаток, ви повинні бути подалі від вхідних дверей і, по можливості, від галасливої ​​вулиці, щоб спокійно працювати. Якщо ви живете з іншими людьми, проінформуйте їх про свої робочі години, щоб вас не турбували.

 

8. Робіть перерви якомога частіше

Робити перерви під час роботи дуже важливо, особливо якщо ви хочете залишатися продуктивним увесь день. Якщо ви дасте своєму мозку трохи часу розслабитися і подумати про щось інше, це піде вам на користь. Важливо лише пам’ятати одну річ: стежити за тим, щоб перерви не виходили за межі відведеного для них часу. Дуже легко розтягнути перерву надовго, але потім ви будете шукати час для виконання важливих завдань.

 

9. Спіть достатньо

Ще одна важлива річ, про яку ви повинні пам’ятати: щоб бути продуктивним, ви маєте добре відпочивати. Щодня висипатися має бути одним із пріоритетів фрілансера. Ви будете набагато більше мотивовані добре попрацювати, якщо вам вдасться бути бадьорим увесь день. Сон допомагає нашому мозку перезавантажуватися вночі. Ви відчуєте, що чим краще відпочили, тим менше стресу відчуваєте. Чіткий розпорядок сну і його дотримання створять вам велику користь.

 

10. Завжди винагороджуйте себе

Останнє, але не менш важливе — завжди винагороджуйте себе за завершення великої справи. Якщо ви привчите себе до ідеї старанної роботи за гарну винагороду, це дозволить вам дивитися на роботу в більш позитивному ключі й може мотивувати вас на виконання навіть найбільш пересічних завдань. Хочете ви заохотити себе смачною вечерею, новим одягом чи поїздкою за кордон, ви маєте розглядати кожне зобов’язання як можливість довести собі, що ви впораєтеся із ним, щоби в майбутньому насолодитися чимось більш приємним.

 

Працюйте старанно і розумно

Ви можете думати, що працювати якомога більше годин — це єдиний спосіб бути успішним фрілансером. Однак важливо пам’ятати, що бути організованим і вчасно виконувати свої зобов’язання важливіше, ніж те, наскільки старанно або швидко ви працюєте. Ці рекомендації для фрілансерів допоможуть вам управлятися зі справами, залишатися сфокусованим і стати найкращою версією себе. 

 

цей матеріал також доступний російською

Пройдіть нескладний тест GTD-Q®Дізнайтеся наскільки добре ви ладнаєте з контролем та перспективою

LIVE воркшоп "Основи"19-22 жовтня 2021