Чому ваш мозок потребує власного «Порожнього інбоксу» - Getting Things Done© Ukraine

Чому ваш мозок потребує власного «Порожнього інбоксу»

Оригінал цієї статті був опублікований на сайті lifehacker.com

 

Більшість з нас знайомі з концепцією «Порожнього інбоксу», коли ми спустошуємо інбокс та постійно підтримуємо його в цьому стані. Існує ряд доказів, що пояснюють, чому так важливо впровадити цю концепцію в нашу свідомість.

Одна з особливостей нашого мозку полягає в тому, що він постійно нагадує нам про речі, через які ми відчуваємо стрес або які нам необхідно виконати. Це безлад в мізках. Видалення всього цього з голови і внесення в to-do лист, календар або записник вивільняє дорогоцінну енергію вашого мозку для речей, які дійсно мають значення.

Дослідники кажуть, що щодня близько 50 тисяч думок проносяться в вашій голові. Це може бути що завгодно в діапазоні від «вау, цей хлопець / дівчина дуже сексі» до «на цьому тижні мені потрібно купити пакет лимонів». 50 тисяч думок в діапазоні від банальностей до «дідько-все-пішло-шкереберть» і більшість цих думок, які могли б втілитися в дії, безцільно витрачають нашу ментальну енергію.

Чи було в вас таке, що в голові крутиться думка про щось, що вам треба було зробити? Може ваша думка була приблизно такою: «Мені дійсно потрібно відправити листівку моєму дядечку Норберту». Ви не робили цього, тому що знали, що це не потрібно було робити негайно. Але потім ця думка знову приходила вам у голову. Чого ви не розумієте, так це того, що ця думка дійсно викликала у вас стрес, і саме тому ваш мозок відфутболював її. Ваш мозок мовчки напружувався через вашу бездіяльність.

Один з найпростіших способів позбутися цього стресу – використовувати правило двох хвилин. Якщо завдання можна виконати за дві хвилини, зробіть це одразу. Якщо це неможливо, але завдання повинно бути зроблено, запишіть його. Можливо у вас не вийде «обнуляти» мозок на постійній основі, але чим ближче ви зможете підійти до цього стану, тим менш напруженим може бути процес упорядковування ваших справ.

 

Хочете дізнатись наскільки добре ви ладнаєте з контролем та перспективою? Пройдіть нескладний тест за посиланням

Тренінг «Основи GTD®» /14-17 вересня 2021