GTD® – чи в правильному напрямку я рухаюсь? - Getting Things Done© Ukraine

GTD® – чи в правильному напрямку я рухаюсь?

 

Ви не відчуєте особливої ​​користі від перегляду своєї системи справ з більш високих рівнів перспективи під час Тижневого огляду, якщо попередньо не складете повний список своїх Проектів

А також…

Вам буде не до кінця зрозуміло, для чого вам потрібний повний список Проектів допоки ви не відчуєте користь від перегляду своєї системи з більш високих рівнів перспективи під час Тижневого огляду

Яйце чи курка: що було першим?

Нещодавно до нас на навчання прийшов учасник, який практикував GTD® протягом декількох років. Після закінчення тренінгу він сказав мені, що зрозумів, що не відстежував Проекти ефективно, і що через це Тижневий огляд завжди здавався йому складним.

Це не дивно, тому що «швидкі виграші», такі як використання правила двох хвилин або організація списків за контекстами даються легше і більш зрозумілі. «Швидкі виграші» відразу зроблять вас більш продуктивними. І це добре. Так, ви будете рухатися швидше – але звідки ви дізнаєтеся, що рухаєтеся в правильному напрямку?

Один раз на тиждень ми рекомендуємо вам зупинитися. І це повинно бути не пауза, а щось більше. Це мусить бути усвідомлена зупинка. Підніміться трохи над поточною ситуацією: над щоденними справами, над тим, кому ви телефонуєте або пишете по електронній пошті, з ким говорите. Важливо оцінити ситуацію глобальніше, ніж рутинні буденні завдання, які полягають в тому, що вам потрібно роздрукувати, купити або відправити. Задумайтесь, чи всі дзвінки, розмови, листи по електронній пошті, друк і відправка цих e-mail приведуть вас до того, чого ви бажаєте досягти в найближчі тижні і місяці.

Найпростіший спосіб визначити, чи є ви на правильному шляху, піднятися і побачити свій світ з більш високих рівнів перспективи і вирішити, чого ви хочете досягти, що впровадити або завершити – це мати для перегляду повний список своїх Проектів. Без цього списку головна проблема буде полягати не в тому, що вам важко буде переглянути всі свої Проекти, а в тому, що ви взагалі не зможете цього зробити. І тоді Проекти зупиняться, випадуть з поля вашої уваги і будуть вами втрачені. І ви не зможете оцінити досягнутий прогрес як відчутний. Або, як каже Девід Аллен: «Ви не можете виграти, якщо не визначили мету».

Ведення повного і всеосяжного списку Проектів принесе вам дуже, дуже багато користі, в тому числі допоможе отримати максимальну віддачу від ваших Тижневих оглядів.

А також…

Регулярне проведення Тижневих оглядів принесе вам дуже, дуже багато користі, якщо ви додасте до нього перегляд вашого світу з більш високої перспективи списку Проектів

Отже, курча і яйце: над чим ви почнете працювати в першу чергу?

 

по матеріалах статті, опублікованої на сайті next-action.eu

Пройдіть нескладний тест GTD-Q®. Дізнайтеся наскільки добре ви ладнаєте з контролем та перспективою

Тренінг «Основи GTD®» /5-6 грудня 2020 Київ