GTD® історія Слави Баранського - Getting Things Done© Ukraine

GTD історія Слави Баранського

 

Розкажіть коротко про себе

Мене звати Слава Баранський. Живу в Києві. Займаюся розвитком проекту LIVE.LOVE.

Як ви дізналися про GTD?

Про GTD я знав все своє свідоме життя. Коли я працював головним редактором ЛАЙФХАКЕРа, ми багато писали про цю систему, тестували десятки додатків. Цікаво, що 10 років тому GTD був майже завжди інструментом №1 у всіх успішних людей, які давали нам інтерв’ю. Не завжди вони називали систему GTD, але суть завжди була однією і тією ж – збір, сортування, виконання.

Як давно ви практикуєте GTD?

По-справжньому практикувати GTD я почав десь з рік тому під пильним наглядом В’ячеслава Сухомлинова. Він навчав команду нашого спільного проекту цій системі, і я був в їх числі.

Як змінилось ваше професійне і особисте життя з початком використання методології?

Можу сказати, що я зміг остудити трохи свій буйний розум і почати більше отримувати задоволення від життя. Ніколи не замовкаючий діалог всередині голови замовк і тепер я впевнений майже на 100% (я ж людина, так що відсоток упевненості нижче), що нічого важливого я не втрачу і не забуду зробити щось обіцяне в потрібний час.

Що в процесі управління справами ви робите дуже добре (або принаймні краще, ніж до впровадження GTD)?

Думаю, що головне досягнення після впровадження GTD в особистому і професійному житті – це повернення собі якогось стратегічного погляду на життя. В рутині і щоденних справах дуже легко забути навіщо я займаюсь бізнесом і що по-справжньому хочу від життя. Проектна система GTD допомагає не забувати про Великі цілі і час від часу продовжувати рух до них. Раніше вони мігрували з року в рік, від одного новорічного підведення підсумків до іншого без руху хоча б на 1 мм вперед. Тепер ми прискорилися!

Що з GTD ви хотіли б робити ще краще / частіше?

Не завжди виходить робити огляд. Якщо чесно, то частіше 1 разу на місяць не виходить. Але я впевнений, що це просто зараз так потрібно. Якщо буде завдання сильно прискоритися, то і Огляд буду робити частіше.

Яку пораду ви можете дати тим, хто тільки починає практикувати GTD?

Почати варто з прочитання книги “Як упорядкувати справи”, а потім почати впроваджувати. Допомога точно знадобиться, але за нею треба йти свідомо. Інакше буде переповнення голови і знову відкат назад. А ось з чого точно не варто починати – з багатогодинного вибору самого гарненького todo-менеджера в AppStore, а зрозуміти, що і як вам потрібно налаштувати в щоденній рутині, а інструмент прилипне до вас сам.

 

Хочете дізнатись наскільки добре ви ладнаєте з контролем та перспективою? Пройдіть нескладний тест за посиланням

Тренінг «Основи GTD®» /5-6 грудня 2020 Київ