Керування проектами за допомогою GTD - Getting Things Done© Ukraine

Керування проектами за допомогою GTD

переклад оригінальної статті з сайту gettingthingsdone.com

 

Наявність повного і актуального списку проектів є одним із фундаментальних елементів GTD майстерності. Щоб допомогти вам опанувати її, пропонуємо 10 принципів визначення та керування проектами.

 

1. Проектами називаються бажані результати, які вимагають для досягнення більше, ніж одну дію, і можуть бути завершені протягом наступних 12 місяців.

 

2. Думайте про свій список проектів як про актуальний зміст своїх нинішніх бажаних результатів. 

 

3. У більшості людей список налічує від 10 до 100 поточних проектів, особистих і професійних.

 

4. Проект вважається активним, поки передбачає принаймні одну наступну дію, запис у списку очікування або запланований крок у календарі. 

 

5. Проекти, які не мають наступної дії, запису в списку очікування або запланованого кроку в календарі, більше не є проектами або повинні бути переміщені в список Колись / Можливо. 

 

6. Майбутні дії (тобто дії, які залежать від того, що має статися раніше) не розташовуються в списку Наступні дії, поки ви не можете виконати дію. Вони зберігаються у плані проекту. 

 

7. Список проектів і плани проектів зазвичай переглядаються під час Тижневого огляду з метою переконатися, що кожен проект передбачає принаймні одну наступну дію, запис у списку очікування або запланований крок у календарі. 

 

8. Нормально мати кілька наступних дій з якогось проекту в тому разі, якщо вони паралельні й не послідовні (наприклад, “купити марки” і “відправити запрошення” не можуть бути разом у списку Наступні дії проекту “Організувати вечірку для Девіда”, оскільки марки вам треба купити перш, ніж ви зможете відправити запрошення). 

 

9. Назви проектів у списку відповідають результату, якого ви досягнете, коли зможете позначити проект як виконаний (що буде результатом?). 

 

 10. Використання дієслова у назві проекту мотивує вас рухатися до бажаного результату і дає вам чітке уявлення про те, чого ви намагаєтеся досягти. 

 

Наскільки добре у вас виходить робота з проектами? Із чим у вас виникають складнощі? Що для вас працює найкраще?

 

цей матеріал також доступний російською

Пройдіть нескладний тест GTD-Q®Дізнайтеся наскільки добре ви ладнаєте з контролем та перспективою

LIVE воркшоп "Основи"19-22 жовтня 2021