Важливість списків в умовах стресу - Getting Things Done© Ukraine

Важливість списків в умовах стресу

Переклад статті Келлі Форристер на сайті gtdconnect.com

Я практикую і викладаю методи продуктивності Девіда Аллена вже більше 25 років. І вважаю, що я є досить організованою та мінімалістичною в тому, як я живу. Настільки, що деякі люди, приходячи до мене додому, запитують: “Ти тут живеш зараз? Де твої речі? “. Багато років у нас з чоловіком є ​​список для екстрених зборів, що досить розумно, коли живеш в Каліфорнії і ризикуєш зіткнутися з землетрусом. Щорічно я чищу свої папери, а численні ящики з речами в будинку ретельно промарковані.

 

Все це, здавалося, чудово працювало до 4 грудня 2017 року, коли наше місто охопила друга за масштабністю в історії Каліфорнії пожежа.

 

В той день ввечері я сиділа на дивані і переглядала Facebook. Я поділилася з чоловіком, що хтось зробив пост про пожежу в верхній частині міста, ближче до гір. Ніч була вітряна, в такі ночі завжди трохи тривожно. На той час, коли ми пішли спати, у нас відключилася електрика. Всю ніч наші телефони щогодини вибухали повідомленнями системи екстреного оповіщення, попереджаючи про швидкість поширення вогню через сильний вітер.

 

На ранок після безсонної ночі ми побачили зловісно помаранчеве небо. Я пройшла до кінця нашої під’їзної доріжки і побачила густу хмару диму і попелу, що нависла над всією округою. Це виглядало настільки сюрреалістично, як в голлівудському фільмі. Сусіди стояли на своїх доріжках в подиві. Вони коротко перемовлялися, гадаючи, чи доведеться евакуюватись. Моє серце билося щосили. Судячи з онлайн повідомлень, вогонь швидко поширювався в обох напрямках, в тому числі підбирався ближче до нашого дому.

 

Десь о 8 години ранку ми отримали повідомлення про добровільну евакуацію, яке означало, що вона рекомендована, але не необхідна. Ми ніколи раніше не стикалися з евакуацією, тому просто остовпіли. Ми не знали що робити. Чи повинні ми евакуюватися? Чи евакуюються наші сусіди? Куди ми попрямуємо? Що нам брати? З моменту отримання першого повідомлення про евакуацію все відбувалося як в сповільненій зйомці. Ви можете подумати, що все повинно було статися навпаки і ми повинні були б рухатися блискавично – у нас же був список для екстрених зборів в кінці кінців! Але ми не врахували психологічну травму. Втім, через годину ми вирішили все-таки почати збиратися.

І ось що ми дізналися про нашу GTD® практику з процесу евакуації нашого будинку.

 

  1. Робіть свої списки настільки детальними, наскільки це можливо. Не покладайтеся на те, що ваш мозок доповнить відсутнє в умовах стресу. У нашому списку були такі пункти, як “важливі документи”, але ніяких вказівок на те, що це за документи. Також я швидко усвідомила, наскільки багато речей могло і повинно було зберігатися на Хмарних сервісах, а не в паперовому вигляді (вони вже там). Ще я розібрала і наклеїла різнокольорові ярлики на необхідні фізичні документи. І ми реорганізували наш список екстрених зборів по кімнатах.
  2. Організуйте свої речі. Це звучить очевидно для будь-якої людини, що практикує GTD®, але незалежно від евакуації, ми побачили можливості для поліпшення збору та організації речей. У мене в декількох місцях будинку лежали фотографії, які я збирала роками. З тих пір я відсортувала їх і зібрала в окремий ящик. Як у фотографа у мене маса обладнання, в тому числі старі фотоапарати, лінзи і аксесуари, якими я ніколи не користувалася. Я їх розібрала і залишила тільки ті, якими користуюся регулярно, а решту віддала. Загалом, я б сказала, що евакуація дала мені новий стимул для подорожей і життя без нічого. Коли ми евакуювалися, було просто неможливо швидко вирішити, що для нас означає та чи інша річ, і відмовитися від стількох речей. З тих пір ми ретельно проаналізували все, що є в будинку, і позбулися всього, що не використовуємо і не цінуємо. Таким чином, стало ясно, що все, що залишилося щось для нас означає.
  3. Враховуйте, що будете тупити. Коли я складала перший список екстрених зборів, я не усвідомлювала, наскільки сильно буду тупити, коли він буде мені потрібен – психологічна травма. В умовах такого стресу ми обидва були, як зомбі. Джон почав читати книгу. Я витягла з шафки порцелянові тарілки, але не альбом з весільними фотографіями. Я й гадки не мала, що в найжорстокішому стресі мій мозок припинить функціонувати. Які б списки ви не складали, не розраховуйте, що, коли вони вам знадобляться, ви будете настільки ж розумні, як коли складали їх.

 

На щастя, наш будинок не постраждав від пожежі. З тих пір нам доводилося евакуюватися ще два рази – при забрудненні повітря і загрозі зсувів. Я нікому не побажаю пережити такий досвід, але сподіваюся, що мої висновки будуть комусь у чомусь корисні.

 

цей матеріал також доступний російською

Пройдіть нескладний тест GTD-Q®Дізнайтеся наскільки добре ви ладнаєте з контролем та перспективою

Тренінг «Основи GTD®» /6-9 липня 2021