Вільний розум - для чого він? - Getting Things Done© Ukraine

Вільний розум – для чого він?

 

Якщо Вам здається, що цілеспрямованість – це явище суто наших днів, то ви помиляєтесь. Як ставити цілі і як їх досягати – це одвічне питання, яке було і залишається актуальним незалежно від століття.

Є така притча про молодого амбітного юнака, який звернувся до мудреця з проханням про допомогу. «Гуру, дуже хочу досягти просвітлення, допоможи мені. Хочу бути більш ефективним і результативним. Скільки часу, працюючи з Вами, мені знадобиться, щоб я досяг своєї мети?» Гуру відповів, що близько десяти років буде цілком достатньо. Юнак здивувався: «Як десять років, це ж так довго! Мені потрібно швидше, час не чекає. Я готовий відкласти все на світі, спати по пару годин в день, піти з роботи, яка заважає досягти бажаного. Я пожертвую всім, чим тільки можливо. Скільки тоді часу знадобиться?» Мудрець відповів, довго не думаючи:« Тоді двадцять років, не менше!» Юнак онімів. «Все дуже просто, мій любий друже» – відповів мудрець, – «Коли крім мети нічого не бачиш, ти тонеш в ній, і коли мета стає для тебе всім, ти ризикуєш пропустити все інше, – все найважливіше».

Що ж таке важливе можна пропустити, запитаєте ви. Справа в тому, що концентрація тільки на мету, як на маяк, робить нас не гнучкими, – ми припиняємо бачити можливості, бути відкритими до всього нового, бачити картину життя повністю, а не її окремі частини.

Щоб бачити ці можливості, потрібно мати чистий розум. Чистий розум – це відсутність хаосу в думках, навали завдань, нагадувань, to-do листів.

Саме коли наша свідомість вільна, вона готова сприймати ідеї і зміни.

Давайте уявимо ситуацію, коли необхідно продумати бізнес-план для нового проекту. Потрібно продумати все «від А до Я»: бюджет, персонал, маркетингова стратегія, план Б на випадок форс мажору. Потрібно бути дуже креативним, а значить – з легкими думками. А тепер додамо в цю ситуацію три бізнес-зустрічі в день, парочку зборів на тиждень, захист звітів перед інвесторами. Всі ці стратегічно важливі справи ви тримаєте в голові, щоб не забути (як би парадоксально це не звучало).

У підсумку – креативу немає, тому що є рутина, що складається із завдань і щоденних списків, що живе в голові і переповнює нашу свідомість.

У найнесподіваніший момент може статися спалах, від якого кардинально зміняться плани, хід і розвиток подій. І тільки вільна свідомість може побачити цей спалах, пропустити через себе, усвідомити, прийняти.

Вільна свідомість – це про мислення GTD. Про те, як не тримати все в голові і бути короткозорим, а навпаки – бути готовим до нових ідей, подій і бути далекоглядним.

Життя здатне підносити дуже солодкі сюрпризи. Але якщо ви постійно занурені в свої цілі, завдання та обов’язки, то ризикуєте їх просто не помітити

Тренінг «Основи GTD®» /5-6 грудня 2020 Київ