Як зв'язати наступні дії та проекти - Getting Things Done© Ukraine

Як зв’язати наступні дії та проекти

Одне з найчастіших запитань про впровадження GTD® — як зв’язати проекти і наступні дії. Getting Things Done рекомендує розміщувати наступні дії у контекстних списках, а не окремими списками під кожним проектом. Чому Девід Аллен рекомендує робити саме так і що ви від цього виграєте?

Сортування наступних дій за контекстом

Сортування наступних дій за контекстом, а не за проектами спочатку може здатися незручним. Деякі люди звикли мати пов’язані з проектом численні файли, папки, блокноти, кіпи документів, таблиці з похованими під всією цією інформацією наступними діями. Але списки наступних дій не замінюють план проекту — ми би просто називали їх “підтримкою проекту”. З нашого досвіду, рідко щось виходить із повсякденного управління діями, коли поточні наступні дії зберігаються із підтримкою проекту.

У вашій програмі або додатку, в яких ви працюєте зі списками, може бути спосіб зв’язку проектів і наступних дій і відображення їх таким чином, що ви бачите дії, асоційовані з кожним проектом. Якщо ні, ви можете використовувати ключове слово в назві проекту і в наступних діях, щоб досягти цього. А найкращий спосіб розслабити голову стосовно проектів та їх наступних дій — це систематично робити Тижневий огляд.

Виклик

Подумайте, коли востаннє ви мали 20 вільних хвилин і вирішили попрацювати над ключовим проектом. Наскільки легко вам було прокопатися через підтримку проекту, щоб знайти найближчі наступні дії, грунтуючись на інструментах, людях і місці, доступних вам на той момент? Напевно, ви обрали уникнути цього і зайнятися чимось іншим, особливо якщо знали, що ще потрібно думати про наступні дії у матеріалах проекту.

Користь

Коли ваші наступні дії уже визначені і відсортовані за контекстом, ви можете рухатися набагато швидше, набагато легше і набагато синхронніше з тим, як ви природним шляхом обираєте, чим зайнятися насамперед — відповідно до контексту. В такому разі підтримка проектів є “парковкою” для майбутніх дій, які залежать від чогось, що має відбутися раніше.

Переклад оригінального допису https://gettingthingsdone.com/2020/06/the-gtd-approach-to-linking-next-actions-and-projects/

LIVE воркшоп "Основи"22-25 лютого 2022