Антон Новаковський, Manager People Advisory Services, EY - Getting Things Done© Ukraine

Антон Новаковський, Manager People Advisory Services, EY

Getting Things Done Девіда Аллена – методика персонального планування. Мій досвід👌🏻

Передісторія. Півтора роки тому у мене сильно зросло навантаження – на додаток до основної роботи я почав активно вести тренінги та консультації. Моєї системи планування виявилося явно недостатньо – завдання забувалися, списки ставали складними і плутаними, виникали конфлікти завдань і постійне відчуття тривоги – «чи я не забув нічого?»
Що робити було незрозуміло. На той момент мені здавалося, що у мене просто занадто багато завдань 😝 Думаю, відчуття перевантаженості – для більшості людей добра ознака, що потрібно робити апгрейд персональної системи планування.
З методикою GTD я познайомився на тренінгу В’ячеслава Сухомлинова 🙏🏻 Методика зрозуміла, логічна, комплексна – дає покроковий алгоритм, як організувати управління завданнями в усіх сферах свого життя.
Основні принципи:
– всі проекти і завдання зберігаємо в списках «поза голови», мозок використовуємо для більш продуктивної діяльності – роздумів, творчості, пошуку рішень 😉
– періодично робимо 1) повне «вивантаження» свідомості – виписуємо всі завдання, що вимагають уваги; 2) очищення всіх «вхідних кошиків» – пошта / месенджери / блокноти / …; 3) «огляд» і очищення всіх списків
– для кожного проекту визначаємо 1) мету – бажаний кінцевий результат; 2) наступне завдання
Перший позитивний ефект я відчув через 2 тижні після початку використання методики. Системний підхід до організації проектів і завдань показав, що багато з них не пов’язані з моїми довгостроковими цілями 😝 – що допомогло сфокусуватися і внести необхідні зміни в життя.
Ще один позитивний момент – пішла тривога, «чи не забув я чого». Всі завдання відразу потрапляють в «інбокс» і потім в необхідний список.
Для організації завдань я використовую додаток to-do cloud – мені подобається, що воно дозволяє: 1) зберігати завдання в простих списках; 2) змінювати черговість завдань всередині списку; 3) прив’язувати завдання до конкретної дати.
Я все ще в процесі налаштування методики «під себе». Незважаючи на простоту принципів, це вимагає чаус для пошуку оптимального способу організації списків, формування графіку «вивантажень» і «оглядів», зміни звичок роботи з завданнями. Тренінг і книга дають необхідний алгоритм – як крок за кроком зробити своє життя більш продуктивним і менш стресовим.

Тренінг «Основи GTD®» /5-6 грудня 2020 Київ