Testimonials Archive - Getting Things Done© Ukraine

Testimonials

Налаштування нової системи вимагає від нас зміни звичок. Стикаюся з цим в кожній компанії, з кожним СЕО, в кожному проекті.
Є багато різних моделей управління змінами. Мабуть, найпоширеніша – ADKAR
■ A — Awareness — Усвідомлення необхідності змін
■ D — Desire — Бажання усвідомити причину змін⠀
■ K — Knowledge — Знання як змінитися⠀
■ A — Ability — Здатність втілити зміни
■ R — Reinforcement — Закріплення і підтримання успіху
Працюючи над впровадженням в своїй щоденній практиці Getting Things Done – GTD в Україні зрозумів наскільки важлива роль коуча. Коуч працює на кожному з етапів, допомагає аналізувати причини і наслідки, підтримуючи і направляючи. Без коуча ризик відмовитися від змін і звалитися в минулу звичку в рази вище. ⠀⠀
Спасибі, В’ячеслав Сухомлинов, за допомогу в запровадженні GTD. Система робить моє життя кращим та більш свідомим завдяки тобі! ⠀
На зв’язку 🚀

,

П’ЯТЬ ПРОСТИХ КРОКІВ,ЩО ДОПОМАГАЮТЬ НАВЕСТИ ПОРЯДОК У НАВКОЛИШНЬОМУ ХАОСІ.

Я спільно з керівниками Холдинг Шериф пройшли навчання по методології GTD.

Getting Things Done – це система з п’яти кроків для самоорганізації, придумана американським автором Девідом Алленом.

В інтернеті мільйони позитивних відгуків від людей,які в минулому мають перевантаження, проблеми з самоорганізацією в кожній із сфер життєдіяльності, чиї справи після проходження прийшли в порядок.

Основні принципи GTD дуже прості.

В основі лежить 5 кроків, до яких, завдяки тренінгу, має привчити себе кожна «ефективна» людина.

1. Записати всі справи.
Згідно з дослідженнями, людський мозок може одночасно утримувати в собі не більш чотирьох справ. Голова – це не скупчення мотлоху – переносіть думки на папір, розвантажуйте мозок і не втрачайте фокус.

2. Обробити інформацію.
Пункт відділення зерен від плевел.
Все записане раніше вимагає відповіді: «Чи потрібно, що-небудь з цим робити?» і якщо відповідь: «Так», то «Що саме необхідно робити?»

3. Організація задач.
Говорячи образно, щоб кожна з цих справ отримала свій «квиток» в: календар, проекти, список очікування або справа без дедлайну, але з терміном виконання.

4. Огляд.
Періодично заглядати в списки нагадувань, планувати і нічого не випускати з-під контролю.

5. Дія.
Просто взяти і зробити – done!

Ми з колегами вже на правильному шляху, пункти поступово будуть впроваджуватися в роботу.

Як виявилося, всі найскладніші речі можна з легкістю брати під контроль, бути максимально ефективним і переходити до більш віддалених перспектив, як в роботі так і в особистих справах.

«Світ не цікавить, в яких штормах ви побували, його цікавить лише одне:чи привели ви судно в порт призначення»

,

Тепер коли я їду на роботу, я більше не згадую, що саме я повинен зробити.
Весь час я надиктую і забуваю, надиктую і забуваю, і більше не зберігаю все в голові.
І це просто супер інструмент, але я вам скажу його реально складно впровадити, особливо якщо люди навколо з цим не працюють, тебе затягує в цей стан, а це робота. Також як на роботу потрібно ходити, так і тут необхідно огляд робити, це серйозна щоденна робота, але за підсумком істотно легше. Спробуйте з простих, банальних речей, припустимо з календаря. Наявність системи, це більшою мірою про те щоб у вас був час не думати як носити папірці, а щоб у вас було більше часу спілкуватися.
Я звик уже так жити. Мені так набагато легше.
Впровадження чогось нового – це завжди стрес. Ось наприклад, я додав у свій розклад певний спорт, і він поламав весь мій графік. Але з часом я все налаштував і все працює – всі роз’їжджаються, діти по школах, а я на тренування. Необхідно просто налаштувати, а по-іншому не працює. Це той досвід, який ви можете нести далі з собою, і я дуже рекомендую спробувати все ж впровадити, а не думати працює чи ні.

,

Воістину Getting Things Done може бути релігією!

Спасибі В’ячеславу Сухомлинову за те, що продовжує поширювати ідеї і ділитися знаннями.

Getting Things Done – GTD в Україні завжди допомагають на нелегкому шляху в організації сучасного простору навколо себе.

Адже ми з вами революціонери – ніколи ще не було так багато інформації на одиницю часу. І ми якось повинні з цим всім жити, виконувати зобов’язання – бути щасливими, бути з улюбленими і встигати захоплюватися своїми хобі!)

Після другого рівня стало ще більше розуміння. Не дарма кажуть, що книгу потрібно прочитати 12 разів щоб зрозуміти глибший зміст. Я ще жодного разу не пошкодував що пішов, хоча я дуже уважно читав книгу і відповідально робив, що там написано)

GTD – обов’язковий інструмент в сучасному світі!

Якби GTD був нашою релігією – світ став би добріший)

,

Другий рівень тренінгу по GTD методології: Проекти і пріоритети – done)
Не можу сказати, що освоєння GTD методології мені дається легко, але команда GTD в Україні дуже професійна і helpful – завжди можна отримати пораду і є вневненість, що навчаєшся у експертів в темі.
Проходження другого рівня – Проекти і пріорітети – дозволило “скласти пазл”

0 імейлів в інбоксі і чітке уявлення про пріоритети на проекти дає кайфове відчуття “дзену”

,

Завжди вважала багатозадачність – основою того, чим я займаюся. Думала, що стрес-менеджмент, постійні дедлайни, робота до глибокої ночі – це просто данина, яку необхідно віддати за те, щоб займатися улюбленою справою. Але ось ця ноша термінів, зобов’язань з кожним роком зростає, так як з кожним роком зростають можливості і області застосування своїх умінь, а це вимагає самого дорогоцінного – ЧАСУ.

Підійшла до вирішення завдання «як впихнути все те, що я хочу в одиницю часу» системно, через вивчення методик і систем тайм-менеджменту, методик делегування. Вдосконалювала управлінські і проектні навички, щоб систематизувати хаос. І з кожною одиницею знань мені здавалося, що хаос міцнішає.

Потім пройшла тренінг по GTD. Після двох днів навчання подумала, що отримані знання – це дитяча арифметика, яка настільки проста, що не може бути настільки ефективною. Але в цій простоті прихована величезна система, яка дозволяє налагодити взаємини з часом, завданнями, проектами, командою і головне з собою, так як внутрішній спокій і задоволеність зробленим і завершеним – головний бонус методики.

Що головне у впровадженні:

– системність! Дрібниць немає, у кожного завдання є своє життєве і тимчасове місце, просто треба їй його дати.

– діяти згідно методики! Можна додавати щось своє, але система настільки досконала, що іноді додавання деяких частин інших методик її ускладнює.

– віра! Для мене довгий час працювала фраза «і з цим GTD теж впорається»

Несподіванки від впровадження:

– багато вільного простору! Я викинула величезну кількість мотлоху і на роботі і вдома, яку вважала зберіганням інформації або подивлюся / зроблю пізніше, а насправді складування «а раптом знадобиться»

– вільний час! Для мене цей час виявилося проблемою, тк звільнити його я звільнила, а ось придумати чим його зайняти не встигла!

– розвиток команди! Колеги спостерігаючи за моїми діями та на моєму прикладі почали потихеньку самостійно пізнають методику, що дозволяє і їм якісно використовувати свої ресурси.

– і головне: внутрішній спокій, відсутність метушні, задоволеність від зробленого, завершеного.

Що йшло туго:

– робота з календарями (особливо коли і чотири і не все синхронізуються один з одним)

– робота з поштою (довелося повністю переналаштовувати не тільки те як я з нею взаємодію, але і колег, що взагалі вони можуть мені писати)

– робота з багаторівневими проектами.

Що дуже допомогло:

– Скайп супровід зі Славою!

 

Дякую команді GTD!

,

GTD – це супер методика організації свого часу. Там немає зайвої води про те, як все встигнути, з останніх сил, прийти до успішного успіху і не померти. Це реально працююча система-помічник для вашого життя. Вже 2 роки я в цьому переконуюся щодня.

Уявіть собі захаращений будинок з купою речей, який простіше спалити, ніж прибрати. Тепер уявіть, що без надзвичайних зусиль, але планомірними кроками ви перетворює цей будинок в будинок мрії: гарний, світлий, чистий, всі речі на своїх місцях і свіжі квіти на столі. Приблизно так я б описала як працює GTD з абсолютно різними сферами життя.

,

Наш мозок повинен думати над вирішенням проблеми, а не над тим, які у нас є проблеми.

Іншими словами – дозвольте своєму мозку не запам’ятовувати і позбавите його страху щось не згадати. Це найкраще, що Ви можете для себе зробити.

Чесно кажучи, коли я вперше почула про методологію управління робочим процесом без стресу GTD, я подумала приблизно так: «да ну?! Чергова тайм-менеджментська штучка, яка претендує на спрощення, а за фактом тільки ускладнює ». Але як же я помилилась.

У грудні я пройшла перший рівень курсу GTD, почала застосовувати, але не поспішала афішувати – а раптом не протримається і не піде (ну ви знаєте мене – спочатку критика ).

Сьогодні закінчився перший день другого рівня і я вже готова сказати: народ, це працює! За останній рік це другий настільки ефективний тренінг.

По-перше, я перестала в паніці згадувати (а іноді і зовсім не вчасно), що я щось упустила. По-друге, я перестала змушувати себе запам’ятовувати і прокручувати все в голові – а це означає, що в голові звільнилося місце для правильних думок – ідей.

Суть методології проста до абсурдності: все в inbox і завжди (!) Наступну дію.

Більше дізнаєтесь від В’ячеслав Сухомлинова.

,

Якщо ви бізнесмен або мама в декреті, вам буде складно без #GTD. Тим паче, якщо неуважність і недосип (бо навколо так багато цікавого, і це я ще не скачував Tinder і TikTok) – ваші ключові софт-скіли)).
Минув тиждень після курсу. Політ нормальний, ділюся змінами, які відбулися практично мимоволі.

1. Все заноситься в інбокс. Навіть здивувалася, як швидко це увійшло в звичку за два дні тренінгу. На автоматі – головне, не забувати зарядити телефон. Це теж прописуємо в інбокс.

2. Голова практично вільна від думок, що викликають заціпеніння “Ось точно щось забула …” або улюбленого “WTF ??? !!!”

3. Темп в роботі нарощується не так динамічно, як хотілося б. Але є корисний плюс – активніше працює критичне мислення “А навіщо в принципі це робити?” + збільшилася довіра до колегіальних рішень.

4. Рутина не зникла, але придбала більш чітку структуру і таймінг. Як результат – зменшилися обсяги когнітивного дисонансу і стомлюваність.

5. Слон з’їдається по шматочках. Плани перетворюються в адекватні проекти, коли знаєш, який найперший мінімальний крок потрібно зробити. І робиш. Перший крок, другий, третій … Проект, який був законсервований пару тижнів, готовий.

5. Правильно організований гугл-календар – це катарсис для ІВЕНТОРА, дружини айтішника і мами двох підлітків. Дрібні завдання швидко виконуються і не скупчуються.

6. Набагато більше встигаю подивитися, прочитати, правильно структурувати і засвоїти в роботі.

7. Чи звільняється час для себе?
Дисклеймер. Звичайно, “старі мілленіали-мазохісти зі стажем” звільняють простір для своїх планів не з таким розмахом, як хотілося б, але процес йде.

8. Маса корисної інформації, яка фіксувалася в месенджерах і йшла в тартар, тепер збирається в певній папці і використовується за призначенням.
Є ймовірність, що я перестану спізнюватися в басейн і почну туди доходити завжди.

9. Очищено папки на ноуті. Майже очищені … З’явилася папка “В роботі” – там весь з трепетом зібраний треш, який потроху утилізується.

10. Видалила Trello.

11. Очищена пошта в трьох акаунтах.

12. У процесі – очищення фото-завалів в галереях смартфона.

13. У режимі активного очікування “джихад”-чістіліща – балкон (він же комора, шоу-рум, гараж і Альфа Центавра). Візуалізують там повний феншуй.

В’ячеслав Сухомлинов, сертифікований тренер з #GTD в Україні, відразу попередив, що на засвоєння методології знадобиться років зо два. Для власників бізнесу курс більш поглиблений і деталізований, я ж поставила в завдання сформувати стандартні GTD-алгоритми до рівня свідомого автоматизму.

Що допомагає не повернутися на старі рейки.
– На чохлі телефону наклейка з 5-кроками GTD алгоритму: зібрати інформацію, обробити, організувати, регулярно оглядати заплановане і зроблене, робити роботу.
– Після курсів є папка, яку ми використовуємо як домашній інбокс для чеків, папірців і т.д.) + весь потрібний контент на картках (причому в зручному форматі, щоб бути під рукою).

Резюмую: #GTD працює. Цікаво, як спрацює методика в форс-мажорному і цейтнот-режимі. Поділюся.

,

Вже близько року я користуюся методикою GTD – Getting Things Done. І зараз, мабуть, маю повне право написати про неї відгук:

1. Всупереч першому враженню – це НЕ про те, як встигати робити ще БІЛЬШЕ справ і перетворитися в бездушного робота-виконавця. Це про те, як мати ясну свідомість, не упускати класні ідеї, і НЕ робити те, що зараз не важливо. Уявіть – у вас є кожен день список з 10 справ, але ви регулярно встигаєте робити тільки 5. І, звичайно ж, страждаєте від вічної агонії і почуття тривоги. Так ось GTD допомагає розібратися, що з цього списку – повна хрень, осмислено скоротити його до, умовно, 3х справ, які ви з задоволенням і максимальною продуктивністю зможете виконати САМЕ сьогодні.

2. Це СИСТЕМА, і як в будь-якій системі важливо, щоб працювали всі елементи. Випадає одна деталь – і все летить шкереберть. Тому GTD – це про вироблення звички! Перший місяць прийдется напружуватися. Але врешті-решт система обов’язково повинна привнести полегшення. Інакше – або ви щось робите не так, або це реально не ваше.

3. Я до сих пір не задоволений усіма своїми аспектами планування по GTD і іноді мене реально напружують якісь речі. Але я точно усвідомлюю, що відкочуватися назад я вже не хочу – там, рік назад, точно менше контролю, впевненості і уважності.

4. Вам буде набагато легше впроваджувати GTD, якщо ви вже досить організована людина – користуєтеся календарем, плануєте не тільки день, а й тиждень / місяць / рік, розставляєте пріоритети і т.д. Але з іншого боку будьте готові “ламати” усталені звички, якщо вони не сильно вписуються в методику. Інакше не буде працювати 🙁

5. Особисто в моєму випадку GTD сильно допоміг зібрати в купу ВСІ справи і проекти в моєму житті, а не тільки роботу, як це було до цього. Професія, сім’я, особисті справи – все в одному місці, в одній системі і це чудово. НАЙБІЛЬШИЙ КАЙФ – коли у тебе всі твої справи під контролем, ти дуже легко можеш на них ЗАБИТИ при необхідності і при цьому – без почуття ТРИВОГИ 🙂 Ось це про GTD!

Тому всім, кому якось відгукнулися мої слова вище, сміливо рекомендую Getting Things Done – GTD в Україні, а також В’ячеслава Сухомлинова і Сергія Терпило, як крутих сертифікованих тренерів і просто класних людей 🙂

,
Тренінг «Основи GTD®» /5-6 грудня 2020 Київ